Mérhető felelősség – CSR a gyakorlatban
A CSR Mátrix Consulting gyakorlati tanácsokat nyújt 2007 óta a vállalatoknak (szervezeteknek) a vállalati társadalmi felelősségvállalásról (CSR).
A következő témákban:
- hogyan lehet egy üzleti ügyet kialakítani a CSR-kezdeményezések megvalósításához?
- hogyan lehet kidolgozni és megvalósítani a CSR stratégiát
- hogyan kell mérni és kommunikálni az eredményeket.
Vajon mi a mi Miértünk? És kik vagyunk?
Magyarországon egyedülálló a vállalati felelősség és fenntarthatóság területén (CSR), hogy kizárólag e témával foglalkozó CSR Ügynökség és CSR Tanácsadó Iroda működjön a háttérben más saját platformokkal támogatva 2006 óta.
Mint
- a CSR Hungary hírportál és hírlevélrendszer (több mint 12 500 olvasó),
- CSR Hungary Klubrendszer 2007-től
– gazdasági döntéshozóknak
Gazdaság, társadalom, környezet - Kutatás/CSR Hungary Index
- Rendezvények
CSR képzések, CSR Üzleti Reggelik, CSR Hungary Konferenciák
CSR Szerda Klubestek - a Magyar Üzleti Felelősség Díj (CSR Hungary Díj),
- valamint kiadványokkal (CSR Hungary Guideline, CSR iránytű) támogatjuk a vállalati felelősség és fenntarthatóság szakmai háttere iránt is érdeklődőket. Ami kétségkívül egy szűkebb kört jelent.
Ez a típusú gondolkodásmód nem csak a kommunikáció, a HR, a környezetvédelem, a nonprofit rész “átkeresztelődését” jelenti, hanem egy komplex, rendszerszintű megközelítés.
Átfogó rálátást kíván (gazdaság, társadalom, környezet) egy cég/szervezet működésében. Nem az adományozással, sem a szponzorációval, nem 1 projekttel azonos a vállalati felelősség rendszere.
Megváltoztatni a korábbról örökölt társadalmi, történeti paradigmáinkat nem egy könnyű dolog!
Hisz közép-európai országként még működnek a vállalati felelősség területén is az előző gazdasági, társadalmi, politikai érára jellemző működési mechanizmusok.
Megszabadulni ezektől nem lesz könnyű!
Ebbe beletartozik az is, hogy másképp viszonyuljon a köztudat is a cégekhez, vállalkozásokhoz. Az üzletet értéknek tekintsék.
Mindenki szeretne minél jobb életminőséget. Élhetőbb környezetet. Ehhez az egyik legjobb eszköz a CSR, a vállalati felelősség, mely az új értékrendet a munkahelyen keresztül a magánélet (család, baráti kör) berkeibe is eljuttatja.
Ehhez azonban a cégnek/szervezetnek is szüksége van arra, hogy beazonosítsa saját értékeit, felépítve identitását, hosszú távú bizalmat alakítson ki érintettjeivel.
Természetesen a vállalkozásnak elsősorban arra a tevékenységre kell fókuszálnia amiért megalapították.
Ahhoz, hogy Ön is hatékony, átlátható CSR rendszert tudjon kialakítani Mi a módszereket, eszközöket, a legfrissebb információkat adjuk.
12 évnyi CSR tapasztalatunk, melyet nemzetközi partnerünk , az MHC Internationalnak és saját referenciáinknak (pénzügy, energia, szolgáltatás, ingatlan szektor, hivatalok/nagy és KKV-ék, közintézmény, NGO) köszönhető.
Lásd pl. az SAP-CSR Hungary Esély Programját itt!
Együttműködő partnereink között található:
- UNESCO
- MHC International
- Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara
- Joint Venture Szövetség
- Területi Önkormányzatok Országos Szövetsége
- VOSZ
Csapatunkat úgy alakítottuk ki, hogy különböző generációk dolgoznak sikeresen, hosszútávon együtt. Alapelvünk, hogy „ a gazdaság van az emberekért. s nem az emberek a gazdaságért” Csáth Magdolna gondolatával egyetértve.
Így a nemzetközi trendeket, ismereteket a gyakorlatban a helyi közösség igényeinek figyelembe vételével használjuk.
Figyelve a vállalati felelősség és fenntarthatóság hiteles megjelenítésére.
Dolgozzunk együtt a mérhető, sikeres CSR-ért!
P.s.
Részben az utolsó bekezdés gondolata tükröződik abban is, hogy 2010 óta a CSR Hungary márkánk mellett már elismert a City Hungary (fenntartható városokért) márkánk is.
S ugyanebben az évben alapítói vagyunk mi is az EMVFE (Első Magyar CSR Egyesületnekí).
Takács Júlia
csr szakértő
ügyvezető igazgató
CSR Mátrix/CSR Hungary/City Hungary